Ankhofgloria
http://ankhofgloria.anatolianrock.com
Dim Motion Single ÇIKTI!
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
2006 yılında Eskişehir'de Ozan,Sertaç ve Öner tarafından hayata geçirildi. Engin'le biraraya gelen grup, çekirdek kadro olarak bir süre beste çalışmaları yaptı. Daha sonra ikinci gitara Caner'in gelmesinden sonraki süreçte grubun tarzı daha çok Heavy-Thrash olgular içeren fakat aynı zamanda da senfonik melodiler içeren daha sert bir tarza kavuştu.

Değişik gruplarda bir çok konserde sahne alan grup elemanları sonunda Ankh Of Gloria'yı hayata geçirerek Senfonik Metal tarzında senfonik melodilerle metal müziği birleştirdiler, melodiyi temel alan ama aynı zamanda da sert bir yapıya sahip olan beste çalışmaları halen devam ettirilmektedir. Senfonik öğelerden ayrı olarak öne çıkan "Türk Ezgileri" de grubun ileri dönemdeki tarzını belirlemiştir. Bu nedenle gruba Ney eklenmiştir. Türk ezgileri ve senfonik öğeler içeren bir müzik yapmak her ne kadar "kılişe" olarak adlandırılabilinse de, emek harcandığında çok güzel başarılar getirebilecek bir tarzdır.

İstanbul Hikayeleri adlı türk yapımı korku-gerilim oyununa "Kayıp Gölgeler Diyarı" adlı şarkı yaptılar ve Mert Yavaşça'yı grup görsel illüstratörü olarak Ankh Of Gloria ailesine kattılar.

2007 yılı haziran ayı'nda "Dim Motion" adlı bir single çalışması yayınladılar.

Ulusal basın, internet medyasın da Dim motion Single, Kayıp Gölgeler Diyarı ve İstanbul Hikayeleri'nden ötürü kendilerinden bahsettirdiler.

Diğer grup haberleri ve grup geçmişi için Anasayfadaki haberler kısmını da inceleyebilirsiniz.

Ayrıca:

Grubun ismi olan 'Ankh Of Gloria' daha önce Ozan tarafından yazılan 'Gordia The Glorian' adlı amatör fantastik kurgu öyküsünün bir yansıması olup, şarkıların hepsi bu öyküde bir yere sahiptir. Bu yönüyle de grubun tarzı Power metal adlandırmasına girmektedir fakat grup bir tarz adlnadırması adı altında sınırlanmak istememektedir. Daha sonra öykü hazır halini aldığında isteyen dinleyicilere bu öykü ulaştırılacaktır.

'Ankh Of Gloria' adı kelime anlamı olarak birçok değişik anlam içermektedir.Bunlardan grubun benimsediği iki anlam mevcuttur,bunlar: 'Cennetin Anahtarı' ve 'Eşsizliğin Anahtarı'dır.Müziklerinde ve şarkı sözlerinde de bu kelimelerden yola çıkan grup felsefesi;müziğin eşsizliğine açılmayı bekleyen bir kapıyı açmanın yolu (anahtarı) olmaktan geçmektedir.

Ankh Of Gloria Myspace:
www.myspace.com/ankhofgloriaturkey